Schroniska w okolicy
Pieniny są wyjątkowo atrakcyjne pod kątem aktywnego wypoczynku. Masyw górski przecinają liczne szlaki piesze o różnym stopniu trudności, pozwalające odkrywać tajemnice wielu zakątków Pienińskiego Parku Narodowego. Schroniska w okolicy stanowią idealne bazy wypadowe na piesze wędrówki. Jednocześnie można w nich się zaszyć z dala od gwaru miast i naprawdę odpocząć, napawając się jednocześnie wspaniałym otoczeniem.
Schronisko PTTK „Trzy Korony”
To obiekt, w którym właśnie się Państwo znajdują. Schronisko działa w tym miejscu od 1928 roku, obecnie proponujemy 17 pokoi w tym 2-, 3-, 4- i 5-osobowe. Każdy wyposażony jest w prywatną łazienkę, a także posiada wygodne umeblowanie. Na terenie obiektu znajduje się także parking, a Goście mają do dyspozycji salę telewizyjną. Można udać się stąd na wędrówkę po najpiękniejszych szlakach Pienin.
Schronisko PTTK „Orlica”
Jest to miejsce, gdzie turyści aktywni fizycznie znajdą idealne warunki dla siebie. Obiekt zlokalizowany jest w Szczawnicy i posiada 14 pokoi, w tym 2-, 3-, 4- i 5-osobowe z łazienkami oraz telewizją. Schronisko ma pokoje rodzinne, idealne na urlop z dzieckiem. Na obszarze znajduje się parking, wypożyczalnia rowerów, a dużym atutem jest przestronny taras z pięknym widokiem. Obiekt zapewnia wyżywienie na miejscu – pełne lub w częściowym zakresie.
Schronisko „Pod Durbaszką”
Do ośrodka nie ma możliwości dojechania samochodem, a dotarcie z miejscowości Jaworki zajmuje około godzinę pieszo. W obiekcie znajduje się 86 miejsc noclegowych w pokojach 3-osobowych na piętrze oraz 5-i 6-osobowych na parterze. Na kondygnacjach znajdują się ogólnodostępne łazienki i toalety. Ponadto schronisko posiada salę telewizyjną dla odwiedzających oraz możliwość zarezerwowania pełnego wyżywienia.
Dawniej na terenie Pienin istniały schroniska także w innych miejscach. W Sromowcach Niżnych funkcjonował obiekt o nazwie „Szczawnica” położony nad Dunajcem. Innym schroniskiem było „Nad Kaczem” zlokalizowane pod szczytem Bystrzyka, jednak po pożarze 1915 roku nie zostało odbudowane. Popularne było dawniej także schronisko im. Sienkiewicza pod Ryglami Sokolnicy, nie oferujące co prawda noclegów, ale zapewniające jedzenie i picie, które popadło w zapomnienie po zamknięciu szlaku Skalna Perć.